Jadrá

 

Bytové jadro je taká časť bytu, ktorého by sme sa radi zbavili a je to pozostatok z minulej éry. Keď pristúpite na výmenu bytového jadra, zaberie vám to dosť času, kým zosúladíte termíny murára, obkladača, vodára, elektrikára a maliara. Ale naša firma vyriešila aj tento problém a preto máme odborníkov a zohratý tím ľudí, ktorí ovládajú obkladačstvo a všetky profesie s tým súvisiace. Nemusíte sa prispôsobovať trom alebo štyrom rôznym firmám, ale spraví to jedna, a tým pádom sa Vám znižuje čas v rozbúranom bytovom jadre. Pri montáži murovaného bytového jadra riešime aj také záležitosti, ako je sadrokartonový znížený strop, kompletná výmena elektriny vrátane ističov a prúdového chrániča, ventilátory s časovačom, poličky zo supradosky obložené, výmena vodomerov v stupačke, stupačkové dvierká, aj na mieru a kompletné rozvody vody a odpadu z PVC a PPR.

V jadrách nie je problém vymurovať akýkoľvek atypický pult. Aj po prípadne pod kuchynský drez. Výhodná kombinácia v jadre je hlboká vanička zo sprchou. Rám zrkadla môžeme zvýrazniť s listelov alebo s torelom a tým nám vznikne dojem obrazu a pekné olemovanie zrkadla. Tiež aby sme získali priestor v jadre je ideálne  mať úložný priestor pod umývadlom. T.j. pult zo zapusteným umývadlom aj v tomto prípade to môžeme zvýrazniť s listelov alebo s torelom alebo s obomi naraz.

Pri bytových jadrách je už bežná vec že všetky prívody sú zapustené do steny. Keď sa jedná o tehlový dom nie je problém zo zasekaním ale v prípade bežného panelového domu sa rozvody upevnia na stenu a sa obmurujú a tým pádom nám  vnikajú odskoky ktoré môžeme zvýšiť a využiť ich ako poličky. A nemusíte už púšťať vodu z pračky do vane a čakať kedy vám vypadne hadica a vytopíte seba aj susedov čo je dosť častá záležitosť v takýchto prípadoch.

V bytovom jadre je najpodstatnejšia vec odvetranie, či už v kúpeľni alebo v záchode. Hlavne aby sme mali čistý vzduch a aby sa nám nezrážala para, lebo potom nastávajú problémy s plesňou. Dvere na bytových jadrách môžu byť s plechovým rámom štandardné alebo potom s dreveným rámom obložkove. Celý výber je na vás ale tie plechové sú lacnejšia alternatíva, len pravda že treba ich natierať. Pri obkladaní bytového jadra alebo kúpeľne či už WC je viac variant ale spomenieme vám aspoň štyri z nich:

1. Varianta je že steny obložíme do výšky 150 – 160 cm hlavne aby vypínač bol na obklade aby sme zabránili znečisťovaniu steny.

2. Variant je obklad do výšky 200 – 210 cm hlavná vec je aby obložka alebo rám dverí bol nižšie ako obklad. A aby nevznikol odskok od steny a aj z hľadiska estetiky je to krajšie.

3. Varianta je ukončenie obkladu 10 – 30 cm od stropu. Toto sa používa hlavne keď strop je krivý ale aj môže zvýrazniť kúpeľňu, tým že ten pás vymaľujeme s farbou podobnú obkladu ale hlavne s tmavšou. Podrobnejšie to je rozpísané v (Top kúpeľniach).

4. Varianta je obklad po strop ale pri tom treba dávať pozor aby nám nevyšiel tenký pás a aby to  nám neznehodnotilo celú kúpeľňu. Na toto máme tiež riešenie, jednoducho rozmerame výšku steny a spodný pás režeme tým pádom horný pás rozširujeme a hneď máme iný dojem s nášho bytového jadra.