Pokládka dlažby


Dlažba je veľmi podstatná súčasť Vašej podlahy. Pri výbere dlažby treba klásť veľký dôraz na to, či sú v exteriéri alebo interiéri, či budú protišmykové alebo rektifikované. Na terasy, balkóny, bazény a sprchové kúty máme riešenia viac druhov hydroizolácii - exterierové, interierové a tlakové. Do rohov montujeme gumené pásy, t.j. bandáže, ktoré sú určené na dilatovanie a rozpínanie aj do 10 mm. Pod dlažbu môžeme nalepiť podlahové vykurovanie a to na temperovanie alebo vykurovanie. Tieto podlahové vykurovania lepíme do flexibilného lepidla a potom ich zalejeme do nivelitu, tým pádom nám vzniká liatá podlaha. Na terasy a šikmé výjazdy z garáží Vám môžeme namontovať elektrické podlahové vykurovanie, čím zabraníme klzkým povrchom. Dilatácie do dlažby môžeme použiť plastové, hliníkové a keď ich nechceme vnímať tak sú len silikónové. Pri dláždení balkóna máme ukončovacie lišty s odkvapkacím nosom v troch farebných prevedeniach.

 Dlažby na terasách a balkónoch musíme pokladať na zaizolovanú podlahu. Hlavný dôraz pri dlažbách a na balkónoch či terasách musíme dávať na vyspadovanie podlahy kôli odtekaniu vody. Podstatná vec je aj oplechovanie balkóna aby nám nezatekala stena. Dnes už existuje viac druhov oplechovaní ale najúčinnejšie je hliníkový okapovy plech, ktoré musíme zabudovať ešte pred izoláciou. Do dlažby nie je problém vyrezať oblúk, rôzné tvary alebo aj nápisy ktoré sa nám páčia. Tieto rezy vykonávame s vodným lúčom a cez naprogramovaný cez počítač. Na trhu je už bežne dostať také dlažby ktoré sú lesklé a vyrobené zo skla a epoxidu. S takýmito dlažbami môžeme oživiť našu podlahu.

K dlažbám parí aj zámková dlažba. Pri zámkovej dlažbe obkladači musia dbať hlavne základ ktorí ide pod zámkovú dlažbu. T.j. odkop, zhutnenie viacnásobné, makadam a drť. Keď nechceme mať vyjazdené pásy na zámkovej dlažbe ideálne je mať pod kolesami suchý betón alebo aj na celej ploche.