Kúpeľne

Výber kúpeľne nie je vôbec je jednoduchá záležitosť. Každý človek chce mať peknú kúpeľňu a preto veľa času trávi nad výberom obkladu, dlažby a sanity. Kúpeľňa je miestnosť, kde sa denne viackrát zdržujete a preto je podstatné, aby ste vybrali nie len kvalitný obklad a dlažbu, ale aj obkladačov a dláždičov. Zakaždým ako si ľahnete do vane a začnete relaxovať, máte čas sledovať vašu celú kúpeľňu, t.j. (obklad, dlažbu, sanitu) a keď si vyberiete zlých obkladačov, celý váš sen o krásnej kúpeľni sa rozplynie. A preto si vyberte dobrých obkladačov a nie len obklad.
V dnešnej dobe každý pozerá na ceny to znamená čo najlacnejší obklad, dlažba, sanita a tým pádom ľudia hľadajú aj najlacnejších obkladačov čo nie je najlepšia výhra. Ale ľudia si toto uvedomujú už keď je vaša kúpeľňa hotová. To neznamená že ten najdrahší obkladač bude aj najlepší a preto treba hľadať obkladača alebo obkladačov podľa skúseností a referencii s ktorými my máme skúseností aj dlhoročnú prax.

Exkluzívne kúpeľne

Pod pojmom exkluzívné kúpeľne, myslíme také kúpeľne, ktoré sú vyriešené do posledného detailu. Buď ich len teraz kreslí architekt alebo vy. Vieme splniť všetky vaše požiadavky alebo požiadavky architekta, čo sa týka obkladov, dlažieb, sanity, podlahového vykurovania s manuálným  aj s  digitálným ovládaním, montáž podsvietení LED diodovými svetlami, najmodernejšie vypínače aj so zabudovaným rádiom. Čo sa týka radiátorov a sprchových dverí, vieme ich vyrobiť aj na mieru. Radiátori môžú byť aj kombinované, t.j. namontované s elektrickou špirálou, ktoré vieme využiť aj mimo vykurovacej sezóny a hlavne Vám poslúžia na usušenie uterákov aj v letných obdobiach.

Do exkluzívných kúpeľní patria aj liaté podlahy s lesklým povrchom, ktoré sú dosť nadčasové. V liatych podlahách máte na výber viac farieb čo sa vám páči. V exkluzívnych kúpeľniach môžeme použiť svoju fantáziu a vytvoriť v stenách niky, poličky, klemby, oblúky ktoré sa vymurujú s ytongu alebo vytvarujú zo sadrokartónu. Aby nám lepšie vynikli môžeme ich podsvietiť s leddiodovým osvetlením. Dnes je už bežná vec keď rodinný dom alebo viacizbový byt má viac kúpeľní. Napríklad spálňa ma vlastnú intímnu kúpeľňu ktorá môže byť oddelená sklenenou stenou na ktorej môžu byť nalepené rône dekoratívne prvky alebo tónované sklo. Takéto dizajnové prvky sú aj na hotely (Design Hotel 21) v Bratislave na ktorom sme sa aj my podieľali. Sklenené prvky môžeme použiť aj namiesto obkladov napríklad na bok vane alebo aj celej steny alebo zo zrkadla. V dvoch izbách sme nalepili aj zrkadlá na strop čo nám aj opticky zväčši priestor.

 


Top kúpeľne

Top kúpeľňa je vyššia trieda ako bežné kúpeľne, tu už nemôžete použiť žiane lacinky ale kvalitný material čo sa týka (obklad, dlažba aj sanita). Treba mať aj dobrý základ, to znamená náš veľký sen o peknej kúpeľni a toto všetko premietnuť na papier a potom do počítača a vtom nám pomôže dobrý architekt, ktorý stým má skúsenosti. Keď že už máme našu predstavu v počítači ideálne je keď urobíme aspoň tri varianty s ktorého si vyberieme tú najlepšiu variantu. Keď už máme našu vyzualizaciu urobí sa kladačsky plán podľa ktorého sa rozkreslí špárorez aby všetko sedelo a zapadlo do seba a podľa toho sa objedná obklad a dlažba pravdaže aj s rezervou. Neoddeliteľnou súčasťou top kúpeľne je aj atypický strop. To znamená spustený strop ktorí sa nedotýka stien a je s LEDdidovým  podsvietením. Pravdaže ten strop môže byť idividuálny podľa toho čo si kto vyberie a lebo nakreslí. Obklad by nemal byť obložený po strop aby sme podsvietený pás zvýraznili. (Detailný rozpis je v jadrách.) V strope by mali byť osadené LEDdiodové osvetlenie ktoré nám zvýrazní kúpeľňu aj dostatočne osvetlí. A pravdaže je aj najúspornejší na elektrickú energiu.